Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čína - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Čína“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Čína.

Chongqing – třetí největší město Číny

Chongqing – třetí největší město Číny

Na jihozápadě Číny, se na poloostrově na soutoku Dlouhé řeky a řeky Jialingjiang, rozkládá město Chongqing, které je domovem pro cca 12 milionů obyvatel. V celé městské aglomeraci pak žije až 31 milionů obyvatel. Chongqing je tak považováno za třetí největší a také nejrychleji rostoucí město v Číně.

celý článek

 

Hrobky mingských císařů

Hrobky mingských císařů

K jedněm z nejnavštěvovanějších památek v Číně patří hrobky mingských císařů, které najdete asi 50 km severozápadně od Pekingu. Jsou místem odpočinku 13 z celkem 16 panovníků dynastie Ming a zároveň nejkrásnějším příkladem císařské architektury v Číně.

celý článek

 

Wutaishan – v objetí klášterů

Wutaishan – v objetí klášterů

Název severočínského pohoří Wutaishan by se dal přeložit jako „Hory pěti teras“ – je totiž tvořeno pěti horskými štíty, které obklopují půvabnou klášterní vesnici Taihuai. V této oblasti se ukrývá mnoho velkých i menších buddhistických klášterů, z nichž většina žije svým po staletí neměnným tradičním životem neznehodnoceným moderní civilizací.

celý článek

 

Novodobé divy světa – Velká čínská zeď

Novodobé divy světa – Velká čínská zeď

Skrze rozlehlé pouště, vysoké kopce i nekonečné roviny se v délce několika tisíc kilometrů táhne Velká čínská zeď, která je neodmyslitelným symbolem Číny. Ač by se mohlo zdát, že je díky své mohutnosti nedobytná, podařilo se ji zdolat nejen Mongolům, ale také Mandžuům. Přesto však tato monumentální stavba dodnes ohromuje návštěvníky z celého světa.

celý článek

 

Nanchang – město revoluce

Nanchang – město revoluce

Ve střední Číně se na řece Gan rozkládá město Nanchang, které je hlavním městem provincie Jiangxi. Bylo založeno již ve 2. století a během dynastie Han a Ming vzkvétalo jako centrum obchodu. I když je dnes spíše průmyslovým městem, může se pochlubit četnými památkami. Mnohé z nich jsou spjaty s revolučními událostmi v Číně.

celý článek

 

Sedm novodobých divů světa

Sedm novodobých divů světa

Dne 7. července roku 2007 bylo v portugalském Lisabonu vyhlášeno nových sedm divů světa. O tom, která z památek, staveb či přírodních unikátů, bude mít tu čest se ocitnout na tomto seznamu, bylo hlasováno prostřednictvím internetu. Ankety se tehdy zúčastnilo přes 100 milionů lidí z celého světa. Hlasovali jste také? Víte, které památky nakonec zvítězily?

celý článek

 

Kunming – město věčného jara

Kunming – město věčného jara

Na jihu Číny se ve výšce 2000 metrů nad mořem rozkládá Kunming, hlavní město provincie Yunnan, kde žijí necelé 4 miliony obyvatel. Město je obklopeno horami, panuje zde mírné podnebí a okolí je plné bujné flóry. Možná právě proto si Kunming vysloužil přezdívku „Město věčného jara“.

celý článek

 

Yungangské jeskyně

Yungangské jeskyně

Severně od čínského hlavního města Pekingu se nachází atraktivní oblast Yungangských jeskyní, jež byly za dynastie Severní Wei v letech 453 – 494 našeho letopočtu vyhloubeny do pískovcového útesu. Jde o jeden z nejvěhlasnějších výtvorů buddhistického umění v Číně.

celý článek

 

Longmenské jeskyně

Longmenské jeskyně

Severně od Pekingu se na přibližně kilometr dlouhém úseku na pravém břehu řeky Yi soustřeďuje na 2000 jeskyní a výklenků, ve kterých je seskupeno více než 100 tisíc plastik a soch Buddhy. Tento unikátní soubor náboženských skulptur je vrcholem sochařského buddhistického umění v Číně a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Most Marka Pola

Most Marka Pola

Přes řeku Yongding se v čínském městě Wanping klene 267 metrů dlouhý mramorový Most Marka Pola známý také jako Lugouquiao. Byl postaven za dynastie Jin v roce 1189, ale během rozsáhlých povodní zničen. O několik století později bylo rozhodnuto o rekonstrukci a dnešní stavba tak pochází z roku 1698.

celý článek

 

Panenské pláže Hainanu

Panenské pláže Hainanu

V Jihočínském moři se rozkládá největší čínský ostrov Hainan, který je oblastí s jedinečnou krásou a specifickou atmosférou. Stejně jako jiné tropické ostrovy, i Hainan návštěvníkům nabízí čisté a blankytně modré moře, bílé písčité pláže, zelená pohoří a tropickou květenu. Možní právě proto bývá často nazýván „čínskou Havají“.

celý článek

 

Za čistým vzduchem do Xiamenu

Za čistým vzduchem do Xiamenu

V jihovýchodní Číně se v provincii Fujian rozkládá staré přístavní město Xiamen s rušnou námořní atmosférou. Město leží na dvou ostrovech okolo ústí řeky Jiolong a žije v něm asi 1,3 milionu obyvatel. Xiamen se však pyšní jedním velmi důležitým prvenstvím – co se týče ovzduší, bylo zvoleno nejčistším městem Číny.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko