Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čína - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Čína“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Čína.

Rozmanitá Čína

Rozmanitá Čína

Čína patří mezi jednu z kolébek civilizace. V této třetí největší zemi světa najdete velké množství různorodé krajiny a také mnoho národnostních menšin se svými tradicemi a zvyky. Vydejte se na poznávací zájezdy, kde navštívíte velké množství památek, jimiž se Čína pyšní díky své dlouhé historii.

celý článek

 

Čínské město Leshan - obří Buddha 1 200 let vsedě

Čínské město Leshan - obří Buddha 1 200 let vsedě

Turistika v Číně dostává podivné rozměry. Až donedávna Číňané prakticky necestovali. Když, tak nanejvýš za prací nebo za rodinou. S tím, jak se zvyšuje jejich životní úroveň, učí se cestovat i za poznáním a za zábavou.

celý článek

 

Songshan, Shaolinský chrám a Kung-fu

Songshan, Shaolinský chrám a Kung-fu

Asi 80 km na západ od města Zhengzhou se vypíná jedna z pěti posvátných taoistických hor Číny s názvem Songshan, která dosahuje výšky 1492 metrů nad mořem. Právě na jejím vrcholku se nachází šaolinský klášter, jenž je centrem bojových umění a jakýmsi poutním místem pro každého cvičence Kung-fu.

celý článek

 

Shenyang – zašlá sláva Mao Ce-tunga

Shenyang – zašlá sláva Mao Ce-tunga

Na severovýchodě Číny se rozkládá 4 milionové město Shenyang, které je hlavním městem provincie Liaoning a největším průmyslovým střediskem v této části země. Díky své poloze v srdci provincie představuje také důležitý dopravní uzel.

celý článek

 

Pingyao ukryté za hradbami

Pingyao ukryté za hradbami

Kompletně zachovalé starobylé čínské město Pingyao, někdy též Ping Yao, se nachází v severovýchodní části země, v provincii Shan Xi. V roce 1997 bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Je totiž svědkem tisícileté tradice čínského myšlení a rozvoje kultury, společnosti i náboženství.

celý článek

 

Chengdu – kde pandy dávají dobrou noc

Chengdu – kde pandy dávají dobrou noc

Na jihozápadě Číny se nachází město Chengdu, které je hlavním městem provincie Sečuan, jež se proslavila svou tradiční kuchyní. Tato moderní metropole oplývá uvolněnou atmosférou, kulturní život je zde ztělesněn příjemnými zahradami a čajovnami, které jsou neodmyslitelnou součástí života místních obyvatel.

celý článek

 

Chongqing – třetí největší město Číny

Chongqing – třetí největší město Číny

Na jihozápadě Číny, se na poloostrově na soutoku Dlouhé řeky a řeky Jialingjiang, rozkládá město Chongqing, které je domovem pro cca 12 milionů obyvatel. V celé městské aglomeraci pak žije až 31 milionů obyvatel. Chongqing je tak považováno za třetí největší a také nejrychleji rostoucí město v Číně.

celý článek

 

Wutaishan – v objetí klášterů

Wutaishan – v objetí klášterů

Název severočínského pohoří Wutaishan by se dal přeložit jako „Hory pěti teras“ – je totiž tvořeno pěti horskými štíty, které obklopují půvabnou klášterní vesnici Taihuai. V této oblasti se ukrývá mnoho velkých i menších buddhistických klášterů, z nichž většina žije svým po staletí neměnným tradičním životem neznehodnoceným moderní civilizací.

celý článek

 

Nanchang – město revoluce

Nanchang – město revoluce

Ve střední Číně se na řece Gan rozkládá město Nanchang, které je hlavním městem provincie Jiangxi. Bylo založeno již ve 2. století a během dynastie Han a Ming vzkvétalo jako centrum obchodu. I když je dnes spíše průmyslovým městem, může se pochlubit četnými památkami. Mnohé z nich jsou spjaty s revolučními událostmi v Číně.

celý článek

 

Kunming – město věčného jara

Kunming – město věčného jara

Na jihu Číny se ve výšce 2000 metrů nad mořem rozkládá Kunming, hlavní město provincie Yunnan, kde žijí necelé 4 miliony obyvatel. Město je obklopeno horami, panuje zde mírné podnebí a okolí je plné bujné flóry. Možná právě proto si Kunming vysloužil přezdívku „Město věčného jara“.

celý článek

 

Yungangské jeskyně

Yungangské jeskyně

Severně od čínského hlavního města Pekingu se nachází atraktivní oblast Yungangských jeskyní, jež byly za dynastie Severní Wei v letech 453 – 494 našeho letopočtu vyhloubeny do pískovcového útesu. Jde o jeden z nejvěhlasnějších výtvorů buddhistického umění v Číně.

celý článek

 

Longmenské jeskyně

Longmenské jeskyně

Severně od Pekingu se na přibližně kilometr dlouhém úseku na pravém břehu řeky Yi soustřeďuje na 2000 jeskyní a výklenků, ve kterých je seskupeno více než 100 tisíc plastik a soch Buddhy. Tento unikátní soubor náboženských skulptur je vrcholem sochařského buddhistického umění v Číně a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko