Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rozmanitá Čína

Čína patří mezi jednu z kolébek civilizace. V této třetí největší zemi světa najdete velké množství různorodé krajiny a také mnoho národnostních menšin se svými tradicemi a zvyky. Vydejte se na poznávací zájezdy, kde navštívíte velké množství památek, jimiž se Čína pyšní díky své dlouhé historii.

Měsíční hora
Foto: Měsíční hora

Peking a Dlouhá zeď

Čína není jen hlavní město Peking. I když i samotný Peking nabízí mnoho zajímavých míst na prohlídku a lze zde strávit několik dní poznáváním. Během procházky po Zakázaném městě se dovíte nejen o jednotlivých stavbách, které zde byly budovány za dynastií Ming a Čching, ale také o životě na císařském dvoře, intrikách eunuchů a císařských konkubín, které chtěly na trůn prosadit jako následníka právě svého syna. Dalším zajímavým místem v Pekingu je Chrám Nebes, jedno z nejvýznamnějších míst, kde císař uctíval Nebesa a své císařské předky, modlil se za dobrou úrodu a příznivé počasí. Vynechat byste rozhodně neměli ani rozsáhlý areál Letního paláce, který si nechala vybudovat jedna z nejkontroverznějších žen čínského císařství, císařovna-vdova Cch´-si, která několik desetiletí v 19. a na počátku 20. století de facto vládla Číně. Jen kousek severně za Pekingem se na hřebenech hor táhne jako dračí páteř za mingské dynastie z cihel a kamene vybudovaná Dlouhá zeď, na Západě známější jako Velká čínská zeď. Vyjedete k ní pohodlně lanovkou a pak již bude záležet jen na Vás, který úsek si zvolíte k procházce. Zde z vyhlídkových míst uvidíte nejen jednotlivé úseky Dlouhé zdi, strážní věže a pevnostní stavby, ale nádhernou hornatou krajinu severovýchodní Číny.

Velká čínská zeď
Foto: Velká čínská zeď

Si-an a posvátná hora Huashan v severozápadní Číně

Když se posuneme více na západ, dojedeme do města Si-an. Město s dlouhou historií bylo po staletí pod různými názvy hlavním městem Číny, vládlo odtud hned několik významných dynastií čínské říši. Vydáte-li se na zájezd do Číny, uvidíte i v Si-anu mnoho významných památek, které Vás zaujmou. Starý střed města obklopují mohutné, několik kilometrů dlouhé hradby, které jsou v noci krásně nasvícené. Nad město se tyčí dvě husí pagody – Malá a Velká – které ukrývají četné buddhistické sochy a jsou dodnes funkčními buddhistickými chrámovými komplexy. Uvnitř starého města se rozkládá muslimská čtvrť s rušnými uličkami, kde to večer žije, nakupuje se a občerstvuje a sežene se všechno možné. Stojí zde i jedna z nejstarších mešit v Číně, která je architektonicky velmi zajímavá, protože upomíná svým stylem a rozložením staveb čínské chrámové komplexy buddhistické, taoistické a konfuciánské. Asi 70 kilometrů od Si-anu se můžete vydat na jednu z pěti posvátných taoistických hor Číny – na Huashan. Opět je vrcholová část dostupná lanovkou a pak se již stoupá po nesčetných schodech k jednotlivým vyhlídkovým vrcholům, terasám, taoistickým chrámům a svatyním. Výhledy jsou nádherné, strmé skalní stěny jsou protkané sítí cestiček a schodišť. Červené praporky se na vrcholcích zavěšují pro štěstí a zámky sem umísťují milenecké páry, aby jim láska vydržela na věky.

Huashan
Foto: Huashan

Jižní Čína

Jižní Čína je oproti severní a východní Číně mnohem zelenější a teplejší. Kromě terasovitě uspořádaných rýžových polí, která jsou často tak malá, že se musí okopávat a rýt ručně, protože se sem potah s buvoly nevejde, je nádhernou možností plavba po řece Li mezi zelenými homolemi této krasové oblasti, jedné z nejznámějších v rámci celé Číny. Z mlžného oparu se vynořují různé tvary strmých kopců a Vy nestačíte fotografovat. Jeden nádherný pohled na tuto krajinu se dostal dokonce na jednu z čínských bankovek.

Šanghaj
Foto: Šanghaj

Východní pobřeží Číny

Na východním pobřeží Číny upoutá nejen supermoderní velkoměsto Šanghaj s nejvyšším mrakodrapem celé Číny a momentálně druhým nejvyšším na světě, který společně s dalšími stojí ve čtvrti Pudong. Nedaleko Šanghaje totiž najdete také nejkrásnější čínské vodní městečko Zhouzhuang protkané sítí vodních kanálů, po kterých se plaví malé čluny vozící i turisty, klenou se přes ně kamenné mosty a zažijete zde atmosféru staré Číny. Suzhou je sice velké město, ale nachází se zde nejkrásnější čínské zahrady, zapsané i na seznam světového dědictví UNESCO. V čínských zahradách můžete obdivovat kombinaci vodních ploch, altánků, teras, stromů a keřů a solitérně postavených krásných kamenů. Pohledy na jednotlivé části zahrad jsou hlavním cílem zahradních architektů. A než ze Šanghaje odletíte, navštívíte jistě i starou část města s dalšími zahradami Yuyuan a vydáte se na podvečerní plavbu po řece Huangpu, zažijete nasvětlené slavné nábřeží Bund i moderní čtvrť Pudong a na letiště se dopravíte magnetickým rychlovlakem Maglev.

Zhouzhuang
Foto: Zhouzhuang

Poznávací zájezdy do Číny a dalších destinací najdete na stránkách CK Mayer & Crocus.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 382 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko