Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čína - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Čína“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Čína.

Jeskyně Mo-kao – Kam zazdili moudrost tisíců Buddhů

Jeskyně Mo-kao – Kam zazdili moudrost tisíců Buddhů

V čínské provincii Kan-su se ve vzdálenosti přibližně 25 kilometrů od města Tun-chuang nachází jeskyně Mo-kao. Jde o rozsáhlý jeskynní komplex 492 chrámů, který byl v minulosti významným buddhistickým centrem. Na dlouhých devět staletí však upadl v zapomnění a už to vypadalo, že krásy zdejšího buddhistického umění budou člověku navždy skryty.

celý článek

 

Perly Číny, které si nesmíte nechat ujít

Perly Číny, které si nesmíte nechat ujít

Nejlidnatější země světa i krajina plná kontrastů. Zapadlý venkov opírající se o historii i moderní velkoměsta. Prostě dokonalý ráj pro zvídavého turistu. Ano, řeč je o Číně. Poznejte její opravdové perly.

celý článek

 

Macao – místo historie i současnosti

Macao – místo historie i současnosti

I když Macao je název, který každý zná, málokdo si uvědomuje, že Macao je nádherné místo, které stojí za to navštívit. Už jenom název Macao má svojí spletitou historii. Slovo Macao, jak toto místo pojmenovali portugalští objevitelé v polovině šestnáctého století, je odvozeno od jména A-Má Chrámu. Tento chrám byl vybudován v roce 1448 a zasvěcen Mazu, bohyni mořeplavců a rybářů. Když portugalští objevitelé přijeli na pobřeží, domorodci jim oznámili, že jsou blízko chrámu A-Ma, a tak vznikl název Macao.

celý článek

 

Xi´an – kde odpočívají bojovníci ze slavné terakotové armády

Xi´an – kde odpočívají bojovníci ze slavné terakotové armády

Xi´an (Si-an) je hlavním městem středočínské provincie Shaanxi, které obývá 6, 6 milionu obyvatel. Město bylo v minulosti známo pod různými jmény a pokládá se za jedno z nejstarších měst čínské historie. Během 4000 let bylo sídelním městem 11 čínských dynastií a vrcholného rozkvětu dosáhlo za vlády dynastie Tang.

celý článek

 

Wuhan opatruje předměty z hrobky markýze Yi

Wuhan opatruje předměty z hrobky markýze Yi

Provincie Hubei patří k nejzápadnějším provinciím střední Číny. Jejím hlavním městem je Wuhan ležící na Dlouhé řece. Vznikl spojením tří měst – Wuchang, Hanyang a Hankou a stal se prvním čínským městem, kde byla zahájena industrializace. Dnes je Wuhan obchodním a průmyslovým centrem s významným přístavem.

celý článek

 

Malý okruh Čínou – Velká čínská zeď, Peking a okolí

Malý okruh Čínou – Velká čínská zeď, Peking a okolí

Ve dnech 9. až 17. dubna tohoto roku jsme se zúčastnili se skupinou asi třiceti lidí tematického poznávacího zájezdu „Malý okruh Čínou“, který zahrnuje návštěvu Pekingu a okolí, včetně Velké čínské zdi.

celý článek

 

Rozmanitá Čína

Rozmanitá Čína

Čína patří mezi jednu z kolébek civilizace. V této třetí největší zemi světa najdete velké množství různorodé krajiny a také mnoho národnostních menšin se svými tradicemi a zvyky. Vydejte se na poznávací zájezdy, kde navštívíte velké množství památek, jimiž se Čína pyšní díky své dlouhé historii.

celý článek

 

Čínské město Leshan - obří Buddha 1 200 let vsedě

Čínské město Leshan - obří Buddha 1 200 let vsedě

Turistika v Číně dostává podivné rozměry. Až donedávna Číňané prakticky necestovali. Když, tak nanejvýš za prací nebo za rodinou. S tím, jak se zvyšuje jejich životní úroveň, učí se cestovat i za poznáním a za zábavou.

celý článek

 

Songshan, Shaolinský chrám a Kung-fu

Songshan, Shaolinský chrám a Kung-fu

Asi 80 km na západ od města Zhengzhou se vypíná jedna z pěti posvátných taoistických hor Číny s názvem Songshan, která dosahuje výšky 1492 metrů nad mořem. Právě na jejím vrcholku se nachází šaolinský klášter, jenž je centrem bojových umění a jakýmsi poutním místem pro každého cvičence Kung-fu.

celý článek

 

Shenyang – zašlá sláva Mao Ce-tunga

Shenyang – zašlá sláva Mao Ce-tunga

Na severovýchodě Číny se rozkládá 4 milionové město Shenyang, které je hlavním městem provincie Liaoning a největším průmyslovým střediskem v této části země. Díky své poloze v srdci provincie představuje také důležitý dopravní uzel.

celý článek

 

Pingyao ukryté za hradbami

Pingyao ukryté za hradbami

Kompletně zachovalé starobylé čínské město Pingyao, někdy též Ping Yao, se nachází v severovýchodní části země, v provincii Shan Xi. V roce 1997 bylo zařazeno na seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Je totiž svědkem tisícileté tradice čínského myšlení a rozvoje kultury, společnosti i náboženství.

celý článek

 

Chengdu – kde pandy dávají dobrou noc

Chengdu – kde pandy dávají dobrou noc

Na jihozápadě Číny se nachází město Chengdu, které je hlavním městem provincie Sečuan, jež se proslavila svou tradiční kuchyní. Tato moderní metropole oplývá uvolněnou atmosférou, kulturní život je zde ztělesněn příjemnými zahradami a čajovnami, které jsou neodmyslitelnou součástí života místních obyvatel.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko