Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hrobky mingských císařů

K jedněm z nejnavštěvovanějších památek v Číně patří hrobky mingských císařů, které najdete asi 50 km severozápadně od Pekingu. Jsou místem odpočinku 13 z celkem 16 panovníků dynastie Ming a zároveň nejkrásnějším příkladem císařské architektury v Číně.

Přístupová cesta k hrobkám prochází údolím, jež je chráněno Dračími a Tygřími horami. Tato lokalita byla zvolena díky příznivé poloze v souladu s fengshui. Horský hřeben obklopuje hrobky ze tří světových stran a střeží zemřelé na jejich posledním odpočinku před zlými duchy, jenž přichází se severním větrem. Podoba všech těchto památek se zachovala z dynastie Ming, která vládla v letech 1368-1644. Se stavbou mingských hrobek se započalo roku 1409.

Hrobky čínských císařů

Třináct hrobek je rozeseto na 40 kilometrech čtverečních, takže prohlídku lze zvládnout jedině autem. Posledních sedm kilometrů cesty k hrobkám lemují sochy zvířat, úředníků, vojáků a mytických tvorů. Tato cesta je nazývána Cestou duchů. Mingské hrobky byly odkryty v padesátých letech dvacátého století. V současné době jsou přístupné tři velké hrobky. Ty největší a nejslavnější byly nedávno opraveny a nyní jsou v neustálém obležení turistů. 

Čínské hrobky

Nejznámější je Dingling, hrobka nejdéle vládnoucího minského císaře Wanliho, jehož marnotratnost zapříčinila pád dynastie Ming. Jde o jedinou hrobku, která byla archeology kompletně prozkoumána a teprve poté otevřena pro veřejnost. V 50. letech 20. století v ní byl odkryt podzemní palác, který tvoří pět velkých pohřebních komor. V pohřebních schránkách bylo objeveno mnoho cenných předmětů, kterými byly posmrtné příbytky urozených císařů obklopovány. K vidění je zde například korunka ze zlatých vláken.

hrobky čínských císařů

Nejpůsobivější hrobkou a zároveň první, která byla postavena je hrobka Changling patřící císaři Yonglemu žijícímu v letech 1360 – 1424. Pokrývá 1954 metrů čtverečních a je v ní 32 velkých soch, z nichž největší má 14 metrů. Také ona byla nádherně zrekonstruována, ale oproti Dinglingu nebyla nikdy odkryta. Ve zdejší pohřební komoře jsou údajně uloženy ostatky vládce, jeho choti a 16 konkubín. 

Hrobky čínských císařů

Třetí otevřená hrobka je hrobka Zhaoling, kde je pohřbený dvanáctý mingský císař Zhu Zaihou a jeho tři manželky. Hrobka je 188 metrů dlouhá a 95 metrů široká. Nad ní je možno navštívit pavilóny, kde jsou umístěné různé umělecké předměty, jež byly nalezeny uvnitř hrobek.

- jap -

Další články z Číny:
Wutaishan – v objetí klášterů
Novodobé divy světa – Velká čínská zeď
Nanchang – město revoluce
Kunming – město věčného jara
Yungangské jeskyně

Článek byl zobrazen 6 848 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko