Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

ostrov Hainan

Hainan - informace o ostrově

Na jihu Číny se v Jihočínském moři rozkládá turisticky hojně vyhledávaný ostrov Hainan (Chaj-nan). Jde o tropický ostrov, který byl dříve administrativní součástí Guangdongu a dnes je samostatnou provincií Čínské lidové republiky. Na jeho nádherných plážích lemující celé jižní pobřeží teprve nedávno vyrostla turistická letoviska.

Hainan je pro svou přírodní krásu často porovnávám s Havají, nabízí průzračně čisté a azurové moře, bělostné písečné pláže, zelená panenská pohoří i tropickou květenu. Narazíte na něm i na pozůstatky původní kultury Liů a seznámíte se s unikátní historií této části Číny.  Ostrov má rozlohu 34 tisíc kilometrů čtverečních a žije na něm 37 etnických skupin, které používají vlastní jazyky. Jednotlivá etnika také stále dodržují své tradice a zvyky, proto je Hainan velmi rozmanitý také z hlediska kultury. Až do 30. let 20. století obývali ostrov příslušníci původního kmene Liů, kteří zde žili naprosto primitivním způsobem a díky izolovanosti ostrova nebyli nijak ovlivňováni moderní dobou. Až do poloviny 20. století byl Hainan místem, kam se posílali do vyhnanství nepohodlní lidé. Teprve v roce 1988 se začal ostrov rozvíjet z hlediska turistického ruchu a začaly se na něm budovat rozsáhlé projekty.

V dnešní době je Hainan vyhledávanou destinací jak pro Číňany z pevniny, tak i pro zahraniční návštěvníky. Stal se prázdninovým rájem, kde najdete stovky hotelů i dvě mezinárodní letiště. Luxusní resorty zde postavily světoznámé hotelové společnosti jako např. Hilton, Sheraton, Mariott a další. Na ostrově se nabízí rozmanité možnosti aktivního trávení volného času. Můžete absolvovat prohlídku zajímavého vnitrozemí, navštívit velký zábavný mořský park s akváriem nebo se věnovat golfu na některém z vyhlášených hřišť patřících pod obří golfový resort Mission Hills.

Hlavním městem Hainanu se stalo Haikou, které je důležitým dopravním uzlem na severu ostrova. V blízkosti Haikou je možné navštívit pamětní chrám Wugongci (Pěti pánů) z roku 1889, nebo mohutné opevnění Xiuyang vystavěné v 19. století. Nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším turistickým střediskem je Sanya, což je také nejjižněji položené čínské město. V Sanyi najdete krásnou, 7 kilometrů dlouhou pláž Dadonghai, která je lemovaná hotely, restauracemi, obchody a četnými zábavními zařízeními. Další úžasnou pláží je Tianya Haijiao, k níž neodmyslitelně patří mohutná skaliska. Ze Sanyi se můžete vydat na nedaleký ostrov Ximaozhou, který je opravdovým rájem pro milovníky potápění a šnorchlování.

Během cestování po Hainanu byste neměli vynechat návštěvu města Wenchang situovaného na východním pobřeží. Je skvělým výchozím bodem pro poznávání této části ostrova. Nedaleko se rozkládají široké pláže a kokosové háje Dongjiao Yelinu, nebo skalní oblast Dongshaling. Milovníci kávy by měli zavítat do Xinglongu, který se proslavil výrobou skvělé kávy. Ve městě Lingshui stojí za to návštěva Muzea komunismu, ale také procházka místními uličkami.

Hainan potěší také všechny milovníky pěší turistiky, vnitrozemí ukrývá nedotčenou hornatou krajinu. Vaším cílem může být 1867 metrů vysoká hora Wuzhishan, která je pro místní obyvatele posvátná. Centrem vnitrozemské části ostrova se stalo městečko Tongshi, které je sídlem autonomních vlád Liů a Miaů. K dalším atrakcím vnitrozemí patří 300 metrů vysoký vodopád v místě známém jako Baihuashan. Velkým lákadlem je rovněž přírodní rezervace Jianfengling, která je charakteristická obrovskými stromy, kapradinami a vinnou révou. Zdejší prales je domovem pro spoustu savců, ptáků, plazů i motýlů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko