Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dongguan

Dongguan - informace o městě

Dongguan je téměř desetimilionové město rozkládající se v blízkosti ústí Perlové řeky do Jihočínského moře. Tato významná průmyslová metropole spadá do čínské centrální provincie Guangdong. Nachází se jižně od hlavního provinčního města Guangzhou (Kanton), jihozápadně od Huizhou a severně od města Shenzhen. Západní hranici tvoří samotná Perlová řeka.

Dongguan (Tong-kuan) je čtvrtým nejvýznamnějším městem Čínské lidové republiky z hlediska zisků z exportu. Rozkládá se na ploše 2465 kilometrů čtverečních a k největším zajímavostem města patří velká mešita, která je jednou z největších v celé Číně. Dále můžete v blízkosti Dongguanu navštívit snad největší nákupní centrum na světě s názvem New South China Mall. Celková plocha všech obchodů činí téměř 600 000 m2, což je pro představu plocha srovnatelná se 120 fotbalovými hřišti vedle sebe.

K otevření New South China Mallu došlo v roce 2005 a předpokládaná kapacita bylo 2400 obchodů. Stalo se však něco, s čímž investoři nepočítali, do dnešního dne se ani zdaleka nepodařilo prostory naplnit. Přes 99% prodejních ploch je prázdných a tak je New South China Mall nejen největším nákupním centrem, ale také centrem s nejmenšími tržbami a nejnižším počtem nakupujících. Do obchodů, které zde jsou, se nedaří přilákat tolik nakupujících, aby to pokrylo vynaložené náklady na provoz. 

New South China Mall se však může pochlubit zajímavou architekturou vnitřních prostor. Nákupní centrum se dělí na sedm nákupních zón, které jsou tematicky rozděleny podle světových regionů. Nachází se zde zóna s názvem Amsterdam, Benátky, Egypt, Kalifornie, Karibik, Paříž a Řím. V jednotlivých zónách by se měly nacházet také tematicky zvolené obchody. Například v zóně zvané Paříž se tyčí 25 metrů vysoká replika Vítězného oblouku. Inspirací tomuto obřímu nákupnímu komplexu bylo nákupní středisko v Dubaji. Aby nešlo jen o nakupování, ale také o zábavu, byla v New South China Mall vystavěna rozsáhlá trať pro motokáry a také 600 metrů dlouhá horská dráha.

Dongguan je oblíbený také mezi golfisty, v jeho blízkosti se totiž rozkládají jedny z nejlepších 18 jamkových golfových hřišť v celé Asii. Jsou součástí golfového resortu Mission Hills a vytvářeli je profesionální hráči tohoto sportu. Najdete zde hřiště Norman Course, Annika Course, Olazabal Course, Leadbetter Course a Duval Course.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko