Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shenzhen

Shenzhen - informace o městě

Přibližně 110 kilometrů jihovýchodně od Kantonu, hlavního města jihočínské provincie Guangdong, se rozkládá město Shenzhen (Šen-čen). Jde o jedno z největších měst v Čínské lidové republice a jedno z nejrychleji rostoucích měst na světě. Jeho rozloha je 2020 km2 a žije v něm okolo 9 milionů obyvatel (v celé aglomeraci pak kolem 13 milionů). 

Město Shenzhen vyrostlo u ústí Perlové řeky do Jihočínského moře a těsně hraničí s Hongkongem. V minulosti zde dokonce fungoval hraniční přechod železniční trati Hongkong – Kanton. Shenzhen je jedním z prvních čínských měst vyhlášených v rámci hospodářských reforem Deng Xiaopinga na konci 80. let 20. století zvláštní hospodářskou zónou. Tak se z původně bezvýznamné vesničky stala během několika málo let prosperující metropole. Díky obrovským zahraničním investicím se město rozrostlo do značných rozměrů a neustále prochází velkým stavebním boomem. 

V současnosti je Shenzhen významným, ale poněkud bezduchým střediskem obchodu a také důležitým dopravním uzlem. Místní přístav Yantian Port je druhým největším kontejnerovým terminálem v Číně a čtvrtým největším na světě. Shenzen patří rovněž mezi nejbohatší města Číny. Sídlí zde největší čínské banky, mnoho high-tech společností a také továren. Společnost IBM v Shenzhenu například vyrábí své řady notebooků.

Jelikož město není nijak staré, nenajdete v něm žádné historické památky. K největším místním zajímavostem tak patří nejrůznější neobvyklé tematické parky rozkládající se na západním okraji Shenzhenu. Za návštěvu stojí park s názvem Velkolepá Čína nebo Okno do světa, kde jsou k vidění modely slavných světových památek, včetně Eiffelovy věže a Velké čínské zdi. Nechybí spousta prodejen suvenýrů. Ve Vesnici lidové kultury se můžete seznámit s čínským lidovým uměním. V pavilonech jsou rozmístěny sochy, obrazy a pravidelně se zde konají představení tradičních tanců.

Najdete zde také botanickou zahradu a zábavný vojenský park Minsk World, který vznikl okolo vraku sovětské letadlové lodi Minsk. Samotná loď byla přestavěna na turistickou atrakci. Ve městě můžete navštívit ještě řadu veřejných parků, k procházkám vybízí Lianhuashan Park, Lizhi Park, Zhongshan Park a Wutongshan Park. Shenzhen se může také pochlubit jedněmi z nejlepších pláží v Číně, které však bývají téměř neustále přeplněny nejen místními obyvateli, ale také turisty. V blízkosti Shenzhenu si můžete na sedmi hřištích vyzkoušet své golfové umění. Golfová hřiště jsou součástí největšího světového golfového resortu Mission Hills a byla navržena slavnými golfovými architekty a špičkovými hráči golfu. Nachází se zde tato golfová hřiště: World Cup Course, Faldo Course, Pete Dye Course, Vijay Course, Els Course, Ozaki Course a Zhang Lianwei Course.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko