Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Haikou

Haikou - informace o městě

Haikou je hlavním a největším městem čínského ostrova Hainan (Chaj-nan), který se součástí čínského císařství stal během vlády dynastie Han. Haikou se rozkládá na samotném severu ostrova a je domovem pro více než půl milionu obyvatel. Metropole je rušným přístavem a významným dopravním uzlem, kde zároveň panuje tropická atmosféra asijského města. 

Haikou láká k návštěvě svou krásnou okolní přírodou a typickými tropickými scenériemi. Turisté z pevninské Číny i ze zahraničí jsou sem přitahováni sluncem, písečnými plážemi, kokosovými palmami a úžasným mořem. K největším místním atrakcím patří vodní sporty, jako je například surfování, plachtění, vodní lyžování a mnohé další. Haikou proto navštěvují amatérští nadšenci pro vodní sporty, ale město se stalo také důležitou tréninkovou základnou pro profesionální sportovce.

Návštěva Haikou potěší rovněž golfové nadšence, v blízkosti města bylo totiž vybudováno deset 18 jamkových golfových hřišť patřících pod golfový resort Mission Hills. Ten je zapsán dokonce v Guinessově knize rekordů jako největší golfový resort na světě. Tato mistrovská hřiště se rozkládají v původní lávové krajině a vytváří tak unikátní prostředí pro hru. Do Haikou je možné se dostat trajekty, které vyplouvají ze Xingangu na pevnině. 

Směrem na jihovýchod od Haikou se nachází pamětní chrám Pěti pánů Wugongci z roku 1889. Byl vystavěn na počest ministrů, kteří sem byli vyhnáni za kritiku vlády v době dynastie Tang. Jedna ze síní je připomínkou songského básníka Su Dongpoa, který zde v letech 1097 až 1100 žil v exilu. Západně od Haikou je možné navštívit mohutné opevnění Xiuyang, jež nechali Číňané vybudovat v 19. století a mělo sloužit jako obrana proti Francouzům. Masivní kamenné hradby jsou vybaveny šesticí velkých děl. O něco dále směrem na jihozápad je k vidění hrobka bezúhonného úředníka jménem Hai Ruie, který byl za kritiku tehdejších poměrů v zemi vykázán právě na Hainan.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko