Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čína - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Čína“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Čína.

Taiwan – Krásný ostrov

Taiwan – Krásný ostrov

V jihovýchodní Asii se na ploše menší než polovina České republiky rozkládá ostrovní stát Taiwan. Leží na obratníku raka, asi 120 km od pobřeží Číny a jeho břehy jsou omývány vodami Východočínského a Jihočínského moře. Jeho území je oficiálně spravováno Čínskou republikou, a proto není uznáván mezinárodním společenstvím jako suverénní stát.

celý článek

 

Peking - Letní palác císařovny Cixi

Peking - Letní palác císařovny Cixi

V západní části Pekingu, se asi 15 km od centra metropole nachází Letní palác, který sloužil jako sídlo císařů dynastie Quinq, kteří se sem uchylovali v dobách letních veder. Palác je starý více jak 800 let a pro svou historickou hodnotu byl v roce 1998 zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Přísně Zakázané město

Přísně Zakázané město

V samotném srdci čínské metropole Pekingu se rozkládá tzv. Zakázané město, jehož oficiální název zní Palácové muzeum. Jde o unikátní architektonický komplex, který je typickou ukázkou čínské císařské architektury. Zakázané město je vlastně označením pro císařský palác - Gugong.

celý článek

 

Pekingská kachna

Pekingská kachna

Čínská kuchyně patří k nejpestřejším na světě. Chcete-li poznat pravou Čínu se vším všudy, tak pouze v originálním prostředí pravé čínské restaurace máte možnost vychutnat jednu z nejznámějších gastronomických lahůdek, ke kterým patří bezesporu proslulá pekingská kachna. Skutečnou pekingskou kachnu servírují jedině v Pekingu.

celý článek

 

Xian - za Terakotovou armádou čínského císaře

Xian - za Terakotovou armádou čínského císaře

V České republice asi není velké procento lidí, kteří by byli schopni něco říci o čínském městě Xian (český přepis Si-an). Ale už mnohem více jich někdy slyšelo o proslulé Hedvábné stezce. Obě místa přitom mají mnoho společného, přesněji řečeno, Xian býval východním koncem Hedvábné stezky. A nejen to, v mnoha dalších ohledech je to významné místo.

celý článek

 

Snová krajina řeky Li

Snová krajina řeky Li

Kýčovitá krajina s kopci bizarních tvarů, rýžová pole, pagody a klidně plynoucí řeka... Takto se nám často snaží vykreslit čínské filmy podobu nejlidnatější země světa. Jak už to tak bývá, realita se mnohdy od filmu docela zásadně liší. Ale v Guilinu se mu přinejmenším hodně přibližuje.

celý článek

 

Transsibiřská magistrála – cesta časem

Transsibiřská magistrála – cesta časem

Transsibiřská magistrála je označení, při kterém se vám jistě vybaví rozlehlé travnaté stepi a nekonečné pláně severu, lesy nebo vesničky střídající se s rezavějícími pozůstatky sovětského průmyslu. To vše můžete pozorovat během cesty po nejdelší železniční trati na světě.

celý článek

 

Čína - říše středu

Čína - říše středu

Čína je kolébkou jedné z nejstarších a nejvyspělejších civilizací na světě. Je to země, která svou kulturou s nádechem křehkosti a tajemnosti okouzluje a inspiruje ostatní svět již více než 3 tisíce let. Snad žádná jiná země na světě nemá tolik tváří jako Čína. Je rozsáhlou zemí, oplývající bezpočtem turistických atrakcí.

celý článek

 

Hainan - za sluncem na čínskou Havaj

Hainan - za sluncem na čínskou Havaj

Ostrov Hainan situovaný až na samotném jihu Číny je pro svou tropický charakter často přirovnáván k americké Havaji. Je to však místo oplývající jedinečnou krásou a během návštěvy pocítíte také jeho specifickou atmosféru. Proto neváhejte a vyrazte na Hainan!

celý článek

 

Hedvábná stezka

Hedvábná stezka

Pojmem Hedvábná stezka byla v minulosti označována starověká obchodní trasa procházející napříč celou Asií, od Středomoří až do čínského města Si-an. Měřila neuvěřitelných 9000 km, proto trvalo i několik let, než se karavany dostaly z jednoho jejího konce na druhý.

celý článek

 

S´- čchuan

S´- čchuan

Provincii S´-čchuan najdeme v Čínské lidové republice. Západní části této provincie zahrnují historické části Tibetu a tibetská území tvoří asi polovinu území provincie S´-čchuan. Protékají tudy tři mohutné řeky, z nichž největší a nejslavnější je Jang–c´-tiang.

celý článek

 

Huangshan – kde schody vedou do nebe

Huangshan – kde schody vedou do nebe

Pohoří Huangshan neboli Žluté hory nacházející se v jižní oblasti střední Číny je považováno za nejkrásnější a nejpřitažlivější horskou oblast v zemi. Rozkládá se v provincii Anhui, jižně od řeky Jang-c´-ťiang a od roku 1990 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko