Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beidaihe

Na severu Číny, asi 300 km východně od metropole Pekingu, se rozkládá velké přímořské středisko Beidaihe, jehož pobřeží je lemováno vodami Žlutého moře. Toto oblíbené a příjemné letovisko je vyhledávaným útočištěm před nesnesitelnými vedry, které v létě panují v Pekingu.

I když má Čína neobyčejně dlouhé pobřeží, najdete zde jen velmi malý počet kvalitních pláží. Ty nejvyhlášenější se rozkládají na ostrově Hainan, nebo právě v Beidaihe. Oblast byla objevena v 19. století britskými železničními inženýry. Netrvalo dlouho a místo si oblíbili zejména cizí státní příslušníci z města Tianjin, kteří zde nechali vybudovat vily, letní rekreační zařízení a golfové kluby. Vše, co zde bylo vybudováno, přešlo nakonec do rukou příslušníků Komunistické strany Číny a straničtí pohlaváři se zde scházejí dodnes, každoročně se v Beidaihe totiž koná srpnový sjezd strany.


Autor: likeyesterday

Mnohé z vilek, které byly u pobřeží vybudovány v elegantním evropském stylu, jsou dnes již bohužel zastavěny nevkusnými betonovými stavbami. Letní sezóna v Beidaihe trvá od dubna do října. V tuto dobu bývají zdejší pláže zaplaveny rekreanty a plážovými prodejci. Pláže jsou zde celkem tři a na všech jsou roztroušeny sochy revolucionářů. Nejpopulárnější je Prostřední pláž, která je jakýmsi centrem veškerého dění, Západní pláž je pak o něco klidnější. Asi 4 km severovýchodně od Beidaihe se nachází ještě Východní pláž, která bývá za odlivu pokrytá chaluhami a mušlemi. Velmi oblíbeným místem zamilovaných dvojic jsou tzv. Tygří skály, odkud lze pozorovat zapadající slunce.

V přilehlých pobřežních restauracích můžete ochutnat místní speciality, zejména rozmanité a čerstvé dary moře. V ulici Zhonghaitan Lu si můžete prohlédnout četné obchody nabízející nejrůznější zboží, od potravin až po suvenýry. Příjemná je také procházka či projížďka na kole podél pobřeží.

V západní části města se rozkládá kopcovitý park Lianfengshan, který pokrývají cypřiše a borovice. Z pavilonu na návrší se můžete kochat ohromující podívanou na celé pobřeží. Najdete zde i zrekonstruovaný chrám Guanyin, které byl zasvěcen bohyni milosrdenství.

V několika posledních letech se tato oblast stala velice oblíbenou pro ornitology, protože se jedná o nejlepší místo na světě s výskytem nejrůznějších vzácných druhů ptáků. Zdejší různorodé biotopy vyskytující se v okolí zahrnující lesnaté rokle, kanály a ústí řek jsou domovem pro více než 400 druhů ptáků. Vyskytují se zde především jeřábi, bahňáci, drozdi, strnadi, jeřábi, racci a mnoho dalších.

Beidaihe je dostupné vlakem z Pekingu, cesta zabere asi 5 až 6 hodin. Některé ze zajímavých lokalit sice leží jen několik minut chůze z města, ale přesto je nejlepším způsobem cestování po Beidaihe jízdní kolo. K nejlepším ornitologickým lokalitám patří zahrada hotelu Jin Shan, Lighthouse Point, Legation Point Gulley, Fish Hook Point, Eagle Rock Gulley a Pagoda Hill.

- jap -

Předchozí články z Číny:
Taishan – Pokojná hora
Qufu – Konfuciovo město
Kaifeng – v ohrožení Žluté řeky
Taiwan – Krásný ostrov
Peking - Letní palác císařovny Cixi

Článek byl zobrazen 2 768 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko