Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šanghaj - Paříž Východu

Město mrakodrapů, Město zahrad či jednoduše Paříž Východu. Tak mnozí nazývají jedno z největších čínských měst, které svým rozvojem předběhlo mnohé metropole světového obchodu. Snad právě proto byla Šanghaj zvolena jako hostitelské město pro světovou výstavu Expo v roce 2010.

Šanghaj je významným hospodářským centrem Číny. Rozkládá se při ústí řeky Jang-c-ťiang do Východočínského moře. S rostoucím obchodem roste i jeho mezinárodní postavení, a tak se od roku 2004 pyšní titulem největšího přístavu světa. Ale Šanghaj není městem pouze pro obchodníky. Mísí se zde kouzlo typických čínských uliček s majestátností honosných mrakodrapů, starobylé chrámy a meditační zahrady pak ostře kontrastují s komunistickými ideami, které zde doposud, alespoň oficiálně, přetrvávají. To vše činí ze Šanghaje turisticky zajímavé a přitažlivé místo.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří Chrám jadeitového Buddhy. Na Evropana může tento krásný chrám se dvěma vzácnými plastikami a typickou buddhistickou výzdobou působit až poněkud kýčovitě. Přesto ve vás toto posvátné místo, prosycené vůní vonných tyčinek, zanechá hluboký dojem. Odpočinout si pak můžete ve vyhlášených zahradách Yuyuan. Tato oáza klidu a pohodové atmosféry byla založena již v 16. století a skrývá množství uměle vytvořených jezírek, romantických skalek, můstků a všudypřítomných altánků. 

Pokud si chcete město prohlédnout z ptačí perspektivy, pak neopoměňte navštívit Perlu Orientu. Tato 468 m vysoká věž je zároveň pátou nejvyšší budovou světa. Návštěvníci však mohou vyjet „pouze“ do výšky 350 m, ale i tak pohled na přelidněnou a živorodou Šanghaj rozhodně stojí za to. Pozornější z vás si možná v galerii, jež se v útrobách věže nachází, všimnou zobrazení, které nápadně připomíná žižkovský vysílač.

Jednou z nejživějších šanghajských tříd je přes deset kilometrů dlouhá třída Nanjing Lu s obchůdky, restauracemi, čajovnami, ale především s neuvěřitelně hustou dopravou. Přeplněná auta, autobusy, mezi nimi kličkující odvážní cyklisté a spěchající tisícihlavé davy, to je typický každodenní obrázek Šanghaje. Aby ne, vždyť zde žije na 9 milionů obyvatel a s přilehlou aglomerací počet obyvatel dosáhuje téměř 16 milionů. Naší útěchou v tlačenici může být jen vědomí, že jsme právě navštívili nejlidnatější město v Číně.

O vstupní vízum můžete zažádat na Velvyslanectví ČLR v Praze. Spolu s vyplněným formulářem je třeba předložit cestovní pas a 1 fotografii a zaplatit poplatek ve výši 40 USD. Tento poplatek nemůže být uhrazen v hotovosti, ale složením peněz na účet velvyslanectví.

Článek byl zobrazen 7 323 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko