Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shenzhen

Shenzhen - informace o městě

Přibližně 110 kilometrů jihovýchodně od Kantonu, hlavního města jihočínské provincie Guangdong, se rozkládá město Shenzhen (Šen-čen). Jde o jedno z největších měst v Čínské lidové republice a jedno z nejrychleji rostoucích měst na světě. Jeho rozloha je 2020 km2 a žije v něm okolo 9 milionů obyvatel (v celé aglomeraci pak kolem 13 milionů). 

Město Shenzhen vyrostlo u ústí Perlové řeky do Jihočínského moře a těsně hraničí s Hongkongem. V minulosti zde dokonce fungoval hraniční přechod železniční trati Hongkong – Kanton. Shenzhen je jedním z prvních čínských měst vyhlášených v rámci hospodářských reforem Deng Xiaopinga na konci 80. let 20. století zvláštní hospodářskou zónou. Tak se z původně bezvýznamné vesničky stala během několika málo let prosperující metropole. Díky obrovským zahraničním investicím se město rozrostlo do značných rozměrů a neustále prochází velkým stavebním boomem. 

V současnosti je Shenzhen významným, ale poněkud bezduchým střediskem obchodu a také důležitým dopravním uzlem. Místní přístav Yantian Port je druhým největším kontejnerovým terminálem v Číně a čtvrtým největším na světě. Shenzen patří rovněž mezi nejbohatší města Číny. Sídlí zde největší čínské banky, mnoho high-tech společností a také továren. Společnost IBM v Shenzhenu například vyrábí své řady notebooků.

Jelikož město není nijak staré, nenajdete v něm žádné historické památky. K největším místním zajímavostem tak patří nejrůznější neobvyklé tematické parky rozkládající se na západním okraji Shenzhenu. Za návštěvu stojí park s názvem Velkolepá Čína nebo Okno do světa, kde jsou k vidění modely slavných světových památek, včetně Eiffelovy věže a Velké čínské zdi. Nechybí spousta prodejen suvenýrů. Ve Vesnici lidové kultury se můžete seznámit s čínským lidovým uměním. V pavilonech jsou rozmístěny sochy, obrazy a pravidelně se zde konají představení tradičních tanců.

Najdete zde také botanickou zahradu a zábavný vojenský park Minsk World, který vznikl okolo vraku sovětské letadlové lodi Minsk. Samotná loď byla přestavěna na turistickou atrakci. Ve městě můžete navštívit ještě řadu veřejných parků, k procházkám vybízí Lianhuashan Park, Lizhi Park, Zhongshan Park a Wutongshan Park. Shenzhen se může také pochlubit jedněmi z nejlepších pláží v Číně, které však bývají téměř neustále přeplněny nejen místními obyvateli, ale také turisty. V blízkosti Shenzhenu si můžete na sedmi hřištích vyzkoušet své golfové umění. Golfová hřiště jsou součástí největšího světového golfového resortu Mission Hills a byla navržena slavnými golfovými architekty a špičkovými hráči golfu. Nachází se zde tato golfová hřiště: World Cup Course, Faldo Course, Pete Dye Course, Vijay Course, Els Course, Ozaki Course a Zhang Lianwei Course.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko