Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hrobky mingských císařů

K jedněm z nejnavštěvovanějších památek v Číně patří hrobky mingských císařů, které najdete asi 50 km severozápadně od Pekingu. Jsou místem odpočinku 13 z celkem 16 panovníků dynastie Ming a zároveň nejkrásnějším příkladem císařské architektury v Číně.

Přístupová cesta k hrobkám prochází údolím, jež je chráněno Dračími a Tygřími horami. Tato lokalita byla zvolena díky příznivé poloze v souladu s fengshui. Horský hřeben obklopuje hrobky ze tří světových stran a střeží zemřelé na jejich posledním odpočinku před zlými duchy, jenž přichází se severním větrem. Podoba všech těchto památek se zachovala z dynastie Ming, která vládla v letech 1368-1644. Se stavbou mingských hrobek se započalo roku 1409.

hrobky mingských císařů
Foto: hrobky mingských císařů

Třináct hrobek je rozeseto na 40 kilometrech čtverečních, takže prohlídku lze zvládnout jedině autem. Posledních sedm kilometrů cesty k hrobkám lemují sochy zvířat, úředníků, vojáků a mytických tvorů. Tato cesta je nazývána Cestou duchů. Mingské hrobky byly odkryty v padesátých letech dvacátého století. V současné době jsou přístupné tři velké hrobky. Ty největší a nejslavnější byly nedávno opraveny a nyní jsou v neustálém obležení turistů. 

sochy zvířat, hrobky mingských císařů
Foto: sochy zvířat, hrobky mingských císařů

Nejznámější je Dingling, hrobka nejdéle vládnoucího minského císaře Wanliho, jehož marnotratnost zapříčinila pád dynastie Ming. Jde o jedinou hrobku, která byla archeology kompletně prozkoumána a teprve poté otevřena pro veřejnost. V 50. letech 20. století v ní byl odkryt podzemní palác, který tvoří pět velkých pohřebních komor. V pohřebních schránkách bylo objeveno mnoho cenných předmětů, kterými byly posmrtné příbytky urozených císařů obklopovány. K vidění je zde například korunka ze zlatých vláken.

Nejpůsobivější hrobkou a zároveň první, která byla postavena je hrobka Changling patřící císaři Yonglemu žijícímu v letech 1360 – 1424. Pokrývá 1954 metrů čtverečních a je v ní 32 velkých soch, z nichž největší má 14 metrů. Také ona byla nádherně zrekonstruována, ale oproti Dinglingu nebyla nikdy odkryta. Ve zdejší pohřební komoře jsou údajně uloženy ostatky vládce, jeho choti a 16 konkubín. 

hrobky mingských císařů
Foto: hrobky mingských císařů

Třetí otevřená hrobka je hrobka Zhaoling, kde je pohřbený dvanáctý mingský císař Zhu Zaihou a jeho tři manželky. Hrobka je 188 metrů dlouhá a 95 metrů široká. Nad ní je možno navštívit pavilóny, kde jsou umístěné různé umělecké předměty, jež byly nalezeny uvnitř hrobek.

- jap -

Další články z Číny:
Wutaishan – v objetí klášterů
Novodobé divy světa – Velká čínská zeď
Nanchang – město revoluce
Kunming – město věčného jara
Yungangské jeskyně

Článek byl zobrazen 5 773 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko